ŚWIETLICA WIEJSKA W STEGNIE

Świetlica mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie na pierwszym piętrze co niestety jest utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych. Poprzez zabawę, naukę i pracę chcemy pokazać dzieciom, młodzieży jak wspaniałą przygodą jest zdobywanie wiedzy, kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie. Na naszych zajęciach pragniemy rozwijać, inspirować uczestników do twórczego myślenia oraz tworzenia niecodziennych rozwiązań. Każdy z uczestników może liczyć na pomoc w rozwiązywaniu mniejszych lub większych problemów. Wskazujemy właściwą drogę, pomagamy w podejmowaniu różnych trudnych życiowych decyzji.

Na wyposażeniu świetlicy różnego rodzaju sprzęt i gry, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Znajdziemy tutaj wiele gier: dydaktycznych, zręcznościowych, strategicznych, przygodowych jak również gier dla najmłodszych. Cztery stanowiska komputerowe, gra X-BOX 360 która się cieszy wielką popularnością. Dwa dni w tygodniu przechodzimy na Salę Widowiskową na której odbywają się zajęcia udoskonalające grę  w tenisa stołowego. Do dyspozycji mamy cztery stoły. Na zajęcia mogą przychodzić wszyscy bez względu na płeć.

W programie świetlicy znajdują się różnego rodzaju zajęcia dla młodszych i starszych mieszkańców tj.: „Kreatywny sposób na nudę”  dla dzieci i młodzieży.

Przy świetlicy działa „ Klub Pasjonatów Rękodzieła”. Na zajęciach tych uczymy się różnych technik rękodzielniczych, które później ozdabiają nasze domy i nie tylko.

                                                                        

Serdecznie zapraszamy!

stegna